---
title: 'Gebruiker toegang geven tot Google Analytics'
canonical_url: 'https://d-media.nl/blog/gebruiker-toegang-geven-tot-google-analytics'
datePublished: '2014-07-16T15:43:00+02:00'
dateModified: '2020-02-12T10:41:12+01:00'
language: nl
description: 'Je Analytics account heb je natuurlijk gekoppeld aan een van je eigen emailadressen. Deze gegevens hoef je niet te delen om een andere gebruiker toegang te geven tot Analytics. Hiervoor kan je het mailadres - gekoppeld aan een Google account - van diegene toevoegen.Om een andere gebruiker toegang te geven tot je statis'
tags:
  - 'Google Analytics'
---

Je Analytics account heb je natuurlijk gekoppeld aan een van je eigen emailadressen. Deze gegevens hoef je niet te delen om een andere gebruiker toegang te geven tot Analytics. Hiervoor kan je het mailadres - gekoppeld aan een Google account - van diegene toevoegen.

Om een andere gebruiker toegang te geven tot je statistieken, klik je op 'Beheerder'. Je krijgt dan de verschillende niveau's waartoe je een gebruiker rechten op kunt geven. Klik in een van de drie kollommen, afhankelijk van waartoe je rechten wilt geven, op 'Gebruikersbeheer' om een nieuwe gebruiker aan dit niveau toe te voegen.

![Gebruikersbeheer Google Analytics](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)

Onderaan het overzicht kan je een nieuwe gebruiker met zijn e-mailadres toevoegen. Het is mogelijk om verder te bepalen wat deze gebruiker kan. Van 'Lezen en analyseren' tot volledig beheer. Maak hierin de gewenste keuze en klik dan op 'toevoegen'. Wil je de gebruiker hier direct van op de hoogte stellen per email, kan je nog een vinkje zetten bij 'Deze gebruiker per e-mail informeren'.

![Google Analytics gebruiker toegang geven](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==)

De toegevoegde gebruiker heeft direct toegang tot de statistieken. Mochten deze rechten op een later moment gewijzigd moeten worden of ontnomen, is dit altijd mogelijk via het hierboven beschreven pad ('Beheerder' -&gt; 'Gebruikersbeheer')

 

 

Daniel Schoone

Marketing technoloog en eigenaar van d-Media

 

 

- [ Daniel Schoone op Twitter  ](https://x.com/djschoone)
- [ Daniel Schoone op LinkedIN  ](https://nl.linkedin.com/in/djschoone)
 
 

Daniel verbindt marketing en techniek. Sinds 2002 helpt hij met d-Media B2B-organisaties in food, industrie, zorg en kennisintensieve dienstverlening om hun website in te zetten als groeimotor: van contentstrategie en conversie tot de koppelingen met PIM, ERP, CRM en marketing automation die dat mogelijk maken. Hij bouwt op open source, voor B2B-marketing meestal met Drupal. Hij schrijft over wat AI verandert aan de manier waarop bedrijven online gevonden en aanbevolen worden.

 

 

 

 

 

 

 

 [Terug naar het overzicht](/blog) 

 

 

Mis niets

Ontvang onze blogs met tips, inspiratie en nieuwtjes in je mailbox.
